Boy Uzatan Spor Ayakkabı Temizliği

Boy Uzatan Spor Ayakkabı Temizliği
Boy Uzatan Spor Ayakkabı Bakımı

Üretmiş olduğumuz boy uzatan ayakkabı temizliği son derece kolaydır fakat yanlış yıkama ve silme işlemlerine maruz kalan boy uzatan spor ayakkabılar maalesef deforme olmaktadır. Bu yüzden boy uzatan spor ayakkabı temizliği konusunda doğru teknikleri kullanmak ayakkabınızın ömrü açısından son derece önemlidir.

Boy uzatan spor ayakkabı Taban Temizliği

örneğin beyaz bir boy uzatan spor ayakkabı giymektesiniz ve taban kısmı kirlendi çamur vb. lekelere sahip bu durumda ürüne uygulamanız gereken temizlik sadece çamaşır yıkarken kullandığınız leke çıkarıcılardır Örn: Cosla Oxi Action temiz bir ıslak beze bir miktar kadar Cosla sürün ve ayakkabınızın taban kısmını bastırarak siliniz burada kilit nokta deri kısmını ya da ürün miflon kumaştan diyazn edilmişse miflon kısmına bu işlemi uygulamamanız zira deri rengi üzerinde açılmalar meydana getirebilir, sadece bu anlattığımız işlemi taban kısmına uygulamanız elzemdir. Taban kısmını leke çıkana kadar temizleyin ve ardından yine temiz bir ıslak bey kullanarak boy uzatan spor ayakkabınızın taban kısmını cosladan arındırın. Bunu bütün renklere sahip boy uzatan spor ayakkabı tabanlarında uygulayabileceğiniz etkili bir yöntemdir.

Boy Uzatan Spor Ayakkabı Yüzey Temizliği

İmal ediliş malzemesine göre boy uzatan spor ayakkabılarınız temizliğide oldukça basittir. Boy uzatan ayakkabınız eğer deriden imal edilmişse kullanacağınız boya (Hazır boya olmayacak) ya da lostra salonunda boyatma işlemi ürününüzün yeni gibi görünmesini sağlayacaktır. Eğer boy uzatan spor ayakkabınız bez ya da benzer bir malzemeden üretilmişse bu durumda çamaşır makinesinde ürününüzü yıkayabilirsiniz fakat burada dikkat edilmesi gereken kısın çamaşır makinenizin sıcaklığının 10 dereceyi geçmemesidir zira yüksek sıcaklıkta yıkanan boy uzatan spor ayakkabılar zarar görebilirler. Bu durumdan kaçınmak ve boy uzatan spor ayakkabınızın zarar görmemsi için ürününüzü bir bez bir çanta içerisinde koyup düşük sıcaklıkta yıkamanız gerekmektedir. Boy uzatan spor ayakkabınız bu yıkama işleminden sonra tertemiz olacaktır.

Boy Uzatan Spor Ayakkabı Kurulama İşlemi

Yıkama işleminden sonra boy uzatan spor ayakkabınızı asla direk güneş ışığına maruz bırakmayınız oda sıcaklığında bir kaç gün kurumasını bekleyiniz kuruduktan sonra kullanmaya başlayınız sağlığınızı korumak adına asla nemli veya ıslan ayakkabı kullanmayınız.

Boy Uzatan Spor Ayakkabı Temizliği Diğer YöntemlerBoy uzatan spor ayakkabılarınızın diğer temizlik yöntemide lostra salonuna temizlenmek üzere teslim etmenizdir bu hem ucuz hem de daha güvenli bir yöntemdir.

Yorum Ekle