Femur Kısalığı Tedavisi

Femur kısalığı tedavisi

Femur Problemleri (Tek Taraf Kısalığı) uzun vadeli ve son derece zahmetli bir tedavi gerektirmektedir. Kişinin kısa olan bacağı diz altından defalarca kırılarak uzamasını sağlamak sureti ile gerçekleştirilebilmektedir ya da tam tersi olarak uzun bacağın kısaltılarak. Bu uzun ve son derece ağrılı bir süreç olan tedaviyi insanların neredeyse tamamamı kabul etmemektedir. Bu yüzden bu rahatsızlığı olan insanlar genelde alternatif tedavi yöntemlerine yöneliler, Örn: medikal ayakkabılar fakat medikal ayakkabılar son derece estetikten yoksun şekilde dizayn edildiğinden çok kişi bu ayakkabıları gönülsüz olarak kullanmaktadır. www.gizlitopuklar.com kuruluşu olarak yepyeni bir teknoloji ile hem ayakkabıları medikal standartlara göre üretirken hemde estetikten ödün vermeyerek son derece şık ve dışarıdan bakıldığında normal ayakkabıdan farksız ayakkabılar tasarlamaktayız.

Tasarımı Nasıldır

Tasarımımız şu şekilde femur kısalığı ve vb. bacaktaki tek taraf kısalığında mümkün olmaktadır... Bir ayakkabı normal bir şekilde dizayn edilirken diğer tek'i gizlitopuklu olarak üretilmetedir. Bu sayede iki ayak arasındaki fark ortadan kalkmaktadır...

Ayak Ölçüme Göre Nasıl Ayakkabı Bulabilirim

Öncelikle femur kısalığı vb. Probleminiz varsa iletişim merkezimizi +905535454770 nolu telefondan tarafımıza ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Her Yere Gönderim Sağlanıyor mu?

Dünyanın her yerine ürün gönderimi sağlanıyor

 

 

FEMUR KISALIĞI NEDİR?

Uyluk kemiği kırıkları, sürekli sakatlığa neden olur çünkü uyluk kasları, kırıkları birbiri üzerine binecek şekilde çeker ve kırıklar yanlış birleşir. Bunu önlemek için, femur kırığı olan hastalar, kırık parçaları düzgünce aynı hizaya getiren traksiyona konulmalıdır. Modern tıp yöntemleriyle de (Antegrade [kalçadan] veya Retrograde [dizden] femoral sisleme) ameliyat yoluyla parçaları birbirine eklemek mümkün. Femur kırığı mağdurları artık tamamen iyileşmeyi, kemiğin boyutuna göre 3 aydan 6 aya kadar değişse de, genel olarak umabilir. Hastalar, iyileşme sürecini uzatmamak için ortopedi cerrahının izni olmadan bacaklarının üzerine ağırlık yüklememelidirler. Uyluk genelde alçıya alınmaz çünkü cerrahi donanım, kemiği düzleştirme ve kırıkları iyileşirken bir arada tutma işini yapmaktadır. Bu yöntemin sürekli komplikasyonları eklem-içi sepsis, artrit (mafsal iltihabı) ve dizde sertleşme riski taşır. Kemik iyileştikten sonra, donanıma daha fazla gerek kalmaz fakat bazı hastalarda devamlı olarak bırakıldığı durumlarda ve bunların arasından hareketli bir hayat tarzı olanlarda, donanımın diz kasına çıkıntı yaptığı yerde rahatsızlık meydana gelir, böyle durumlarda donanım hastane dışı cerrahi ile çıkarılır.

http://tr.wikipedia.org/

wikipediden alıntıdır.

 
Gösterilen: 1 ile 10 arası, toplam: 10 (1 Sayfa)

Boy Uzatan Ayakkabı Bot Model Füme Renk

P112

372,60TL

Ex Tax: 345,00TL

Firmamızda üretilen Boy Uzatan Ayakkabı Füme Bot modelimiz kış için tasarlanmış en güzel modellerimiz arasında yer almaktadır. Boy Uzatan Ayakkabı Füme Bot modelimizin dış yapımında 1. Sınıf deri iç yapımında 1. Sınıf deri taban kısmı özel alaşımlı kauçuktan imal edilmiştir. Özel alışımlı kauçuk tab..

Boy Uzatan Ayakkabı Süet Siyah

s112

421,20TL

Ex Tax: 390,00TL

Firmamız 2013 yılında boy uzatan erkek ayakkabısı üretimine başlayıp bahsedilen tarihten günümüze erkek boy uzatan ayakkabı satışı gerçekleştirmektedir. Firmamız hiç bir yerde bulamayacağınız en özel modelleri özel işinin ehli modelistlerimize tasarlatıp beğeninize sunmaktadır. Ürünlerimiz aynı zama..

rating

Boy Uzatan Ayakkabı Bot Yeni Sezon Yeşil +9 Cm.

y7742

384,48TL

Ex Tax: 356,00TL

Boy Uzatan Ayakkabı üretimimiz 2013 yılından günümüze en güncel modellerle devam etmektedir. Firmamız ayakkabı üretimi üzerine 1976 yılında kurulmuş olup 2013 yılı itibariylede firmamızın resmi internet sitesi olan gizlitopuklar.com üzerinden dünyanın her yerine boy uzatan ayakkabı satışı gerçekleşt..

rating

Boy Uzatan Ayakkabı Kışlık Yeni Sezon

SLİ

409,32TL

Ex Tax: 379,00TL

Firmamız güvencesiyle üretilmekte olan boy uzatan ayakkabı kışlık modelimiz 1. sınıf malzeme kullanılarak üretilmiş olup kışın en sert koşullarında kullanabileceğiniz ve kışı mevzimini sıcacık geçirmenizi sağlayacak son derece şık, kaliteli ve aynı zamanda boy uzatma özelliği sayesinde boyunuzu tam ..

rating

Boy Uzatan Spor Ayakkabı +10 Cm. Siyah

SSL

389,00TL

Ex Tax: 389,00TL

Toplam Yükseklik7 Cm. veya 9 Cm.Dış MalzemeDeriİç MalzemeDeriTaban MalzemesiHakiki KöseleÖzelliğHand Made Kullanımİş,gündelikRenkSiyahStyleBoy Uzatan AyakkabıSezonsonbahar, kışFonksiyonuBoy Uzatan Ayakkabı DamatKullanımErkekAğırlık450 gramÖzet Tasarım Boy Uzatan Spor Ayakkabı Firmamız tarafınd..

rating

Boy Uzatan Spor Ayakkabı Trekking Model

t01

430,92TL

Ex Tax: 399,00TL

Boy Uzatan Spor Ayakkabı Trekking Bot Özel olarak üretilmiş olan Boy Uzatan Spor Ayakkabı Trekking Bot Siyah Modelimiz kış şartlarına inanılmaz derecede hazırlıkı üretilmiştir. Bütün kış hem ayaklarınızı sıcacık tutacak hem de boyunuzu 9 cm. Uzatacak. Özel Üretim Boy Uzatan Spor Ayakkabı Trekking ..

rating

Boy Uzatan Spor Ayakkabı Trekking Bot Füme

t03

430,92TL

Ex Tax: 399,00TL

Özel Üretim Füme Boy Uzatan Spor Ayakkab Trekking Bot Özel olarak üretilmiş olan Boy Uzatan Spor Ayakkabı Trekking Bot Füme Modelimiz kış şartlarına inanılmaz derecede hazırlıkı üretilmiştir. Bütün kış hem ayaklarınızı sıcacık tutacak hem de boyunuzu 9 cm. Uzatacak. Özel Üretim Boy Uzatan Spor Aya..

rating

Boy Uzatan Spor Ayakkabı Trekking Haki

t04

430,92TL

Ex Tax: 399,00TL

Boy Uzatan Spor Ayakkabı Haki Trekking Boy Uzatan Spor Ayakkabı Trekking Bot haki Modelimiz kış şartlarına inanılmaz derecede hazırlıkı üretilmiştir. Bütün kış hem ayaklarınızı sıcacık tutacak hem de boyunuzu 9 cm. Uzatacak. Boy Uzatan Spor Ayakkabı Trekking Haki Renk Su Geçirir mi? Boy Uzatan Sp..

rating

Boy Uzatan Spor Ayakkabı Trekking Kahverengi

t02

430,92TL

Ex Tax: 399,00TL

Boy Uzatan Spor Ayakkabı Trekking Kahverengi Özel olarak üretilmiş olan Trekking Boy Uzatan Spor Ayakkabı Modelimiz kış şartlarına inanılmaz derecede hazırlıkı üretilmiştir. Bütün kış hem ayaklarınızı sıcacık tutacak hem de boyunuzu 9 cm. Uzatacak. Boy Uzatan Spor Ayakkabı Trekking Kahverengi Su G..

Özel Tasarım Tek Parça Lazer Kesim Rugan Vip Ay...

D01

272,16TL

Ex Tax: 252,00TL

..

Gösterilen: 1 ile 10 arası, toplam: 10 (1 Sayfa)