Femur Kısalığı Tedavisi

Femur kısalığı tedavisi

Femur Problemleri (Tek Taraf Kısalığı) uzun vadeli ve son derece zahmetli bir tedavi gerektirmektedir. Kişinin kısa olan bacağı diz altından defalarca kırılarak uzamasını sağlamak sureti ile gerçekleştirilebilmektedir ya da tam tersi olarak uzun bacağın kısaltılarak. Bu uzun ve son derece ağrılı bir süreç olan tedaviyi insanların neredeyse tamamamı kabul etmemektedir. Bu yüzden bu rahatsızlığı olan insanlar genelde alternatif tedavi yöntemlerine yöneliler, Örn: medikal ayakkabılar fakat medikal ayakkabılar son derece estetikten yoksun şekilde dizayn edildiğinden çok kişi bu ayakkabıları gönülsüz olarak kullanmaktadır. www.gizlitopuklar.com kuruluşu olarak yepyeni bir teknoloji ile hem ayakkabıları medikal standartlara göre üretirken hemde estetikten ödün vermeyerek son derece şık ve dışarıdan bakıldığında normal ayakkabıdan farksız ayakkabılar tasarlamaktayız.

Tasarımı Nasıldır

Tasarımımız şu şekilde femur kısalığı ve vb. bacaktaki tek taraf kısalığında mümkün olmaktadır... Bir ayakkabı normal bir şekilde dizayn edilirken diğer tek'i gizlitopuklu olarak üretilmetedir. Bu sayede iki ayak arasındaki fark ortadan kalkmaktadır...

Ayak Ölçüme Göre Nasıl Ayakkabı Bulabilirim

Öncelikle femur kısalığı vb. Probleminiz varsa iletişim merkezimizi +905535454770 nolu telefondan tarafımıza ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Her Yere Gönderim Sağlanıyor mu?

Dünyanın her yerine ürün gönderimi sağlanıyor

 

 

FEMUR KISALIĞI NEDİR?

Uyluk kemiği kırıkları, sürekli sakatlığa neden olur çünkü uyluk kasları, kırıkları birbiri üzerine binecek şekilde çeker ve kırıklar yanlış birleşir. Bunu önlemek için, femur kırığı olan hastalar, kırık parçaları düzgünce aynı hizaya getiren traksiyona konulmalıdır. Modern tıp yöntemleriyle de (Antegrade [kalçadan] veya Retrograde [dizden] femoral sisleme) ameliyat yoluyla parçaları birbirine eklemek mümkün. Femur kırığı mağdurları artık tamamen iyileşmeyi, kemiğin boyutuna göre 3 aydan 6 aya kadar değişse de, genel olarak umabilir. Hastalar, iyileşme sürecini uzatmamak için ortopedi cerrahının izni olmadan bacaklarının üzerine ağırlık yüklememelidirler. Uyluk genelde alçıya alınmaz çünkü cerrahi donanım, kemiği düzleştirme ve kırıkları iyileşirken bir arada tutma işini yapmaktadır. Bu yöntemin sürekli komplikasyonları eklem-içi sepsis, artrit (mafsal iltihabı) ve dizde sertleşme riski taşır. Kemik iyileştikten sonra, donanıma daha fazla gerek kalmaz fakat bazı hastalarda devamlı olarak bırakıldığı durumlarda ve bunların arasından hareketli bir hayat tarzı olanlarda, donanımın diz kasına çıkıntı yaptığı yerde rahatsızlık meydana gelir, böyle durumlarda donanım hastane dışı cerrahi ile çıkarılır.

http://tr.wikipedia.org/

wikipediden alıntıdır.

 

Bu kategoride ürün bulunamadı.